Pest Vármegye Önkormányzata és a Pest Vármegyei Kormányhivatal Pest vármegye foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési helyzetének fejlesztése érdekében konzorciumi együttműködésben hívja életre a TOP_Plusz-3.1.1-21. azonosítószámú projekt keretében Pest Megyei Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési Együttműködését (Paktumát). A Konzorciumi partnerek közös együttműködésben tárják fel Pest vármegye munkaerő-piaci kihívásának nehézségeit, a foglalkoztatási nehézségek okait, a befektetésösztönzés lehetőségeit. Az összefogás eredményeként, a szereplők együttműködése révén létrejövő pozitív irányú gazdaságfejlesztési hatások hozzájárulnak olyan foglalkoztatást elősegítő program megvalósításához, amely a Pest vármegye munkaerő-piaci szereplők fejlesztési elképzeléseit és céljait támogatják, valamint az ahhoz rendelhető pénzügyi források összehangolását segítik.
A Paktum Pest vármegye területének társadalmi, gazdasági és civil szervezeteinek együttműködési megállapodásban rögzített összefogása, a projekt megvalósítása érdekében. A konzorcium tagjai a projekt hatékony és eredményes megvalósítása, illetve fenntartása érdekében a releváns szereplők bevonásával helyi partnerséget hoznak létre, helyi gazdaság – és foglalkoztatás-fejlesztési koordinációt végeznek, aktív kapcsolatot tartanak fenn a munkaerőpiac szereplőivel, munkaerőpiaci, képzési és foglalkoztatási programokat dolgoznak ki és valósítanak meg, valamint közreműködnek a helyi fejlesztések munkaerő igényének hatékony kielégítésében.
Pest Vármegyei Paktum partnerségi kapcsolatot alakít ki az ország többi megyei paktumával is.
Az elmúlt évben már kialakultak együttműködések, tapasztalatcserék, eredmények kiértékelése jelenléti konferenciákon, webináriumokon, beszélgetéseken, amelyeket folyamatosan fejlesztünk és bővítünk.
A partnerségi tapasztalatcserék és a kölcsönös tanulás hozzáadott értékkel bír, a tudást, a szakértelmet, a nézőpontok számát növeli és a projekt hatékonyságát segíti elő.
A Pest Vármegyei Paktum projekt keretében képzési, foglalkoztatási és befektetési programok valósulnak meg a gazdasági, a köz- és a civil szféra partnerségében, amelyek hozzájárulnak a vármegye népességének megtartásához, az életminőségének javításához, a munkaképesség fenntartásához, a foglalkoztatás szélesítéséhez.