Ma arról döntött Pest Vármegy közgyűlése, hogy az erdeti tervekkel ellentétben mégsem a vármegye építi meg a gyömrői mintaállatmenhelyet, hanem átadja városunknak az erre elkülönített 100 millió forintot, és így Gyömrő Városa építheti meg az intézményt.
A városvezetés elképzelése szerint olyan állatmenhely valósulhat meg Gyömrőn, amely később pozitív példa lehet minden település számára. A tervezett mintamenhelyen ugyanis nem a mennyiség és a gazdátlan állatokon való nyerészkedés, hanem az elárvult kutyák és macskák jóléte és biztonsága lesz az első és legfontosabb, mert mi hiszünk abban, hogy így is lehet bánni az állatokkal.
Minden állatvédő szervezettől, magánszemélytől szívesen fogadunk bármilyen segítséget, elsőként az ötletelésben, tervezésben.
Forrás: https://www.facebook.com/gyomro.varos.onkormanyzata/posts/pfbid024aWd58fdFC8dsSX6X2fkKQEjntqB5gtqFhiBGJaj4Zr1NrrsoLFR8rrcmg2KH11el
2026.06.02.